Mürekkep Kartuşlarla İlgili Geri Dönüşüm Soruları..?

Mürekkep Kartuşlarla İlgili  Geri Dönüşüm Soruları..?
19 Nisan

Mürekkep Kartuşlarla İlgili Geri Dönüşüm Soruları..?

Mürekkep kartuşlarını geri dönüştürmek veya yeniden doldurmak daha mı iyi..?

Mürekkep kartuşlarını yeniden kullanmak daha az atık oluşturur, ancak yalnızca iki veya üç kez yeniden doldurulabilir. Birçok kişi, yeni mürekkep kartuşlarının aksine, her seferinde yenilerini satın almaktan daha ucuz yazıcı kartuşları ve  tonerleri doldurmanın daha ucuz olduğu  söyleniyor. Kartuşlarınızı yeniden doldurursanız, kullanım ömrü sonunda geri dönüştürdüğünüzden emin olun.

 

Yazıcı kartuşlarımı kaç kez yeniden doldurabilirim..?

Toner kartuşları süresiz olarak tekrar kullanılamaz ve genellikle birkaç kullanım için iyidir. Mürekkep püskürtmeli yazıcınız varsa, yeniden doldurmadan önce kartuşun mürekkebinin tamamen bitmesine izin vermeyin. Mürekkep püskürtmeli süngerler kuruduktan sonra tekrar doldurulamazlar.

 

Mürekkep kartuşlarını nasıl geri dönüştürebilirim..?

 

Kartuş üreticisine ve bölgenizdeki ofis mağazalarına bağlı olarak bunu yapmanın birçok yolu vardır. Kullanılmış dolum olmamış Kartuş ve Tonerlerinizi iade ederseniz , Ürünleri Marka ve Modellerine göre belli  bir ücret karşılığı satın almaktayız.

 

Mürekkep ve toner kartuşu üreticilerinin geri dönüşüm programları var mı?

HP , LEXMARK , CANON ,SAMSUNG   gibi yazıcı markalar kartuşlarını katılan ofis malzemeleri mağazalarına getirebileceğiniz veya ücretsiz olarak gönderebileceğiniz bir kartuş geri dönüşüm programı vardır

Mürekkep kartuşlarını geri dönüştürmek ve bir hayır kurumuna fayda sağlamak için programlar var mı?

Evet. Çocuklar için Kartuşlar , bir yardım kuruluşunun veya okulun kartuşları toplamasına ve karşılığında para almasına izin veren bir programdır.