Toner ve Kartuşları Saklama Sistemi...

Toner ve Kartuşları Saklama Sistemi...
19 Nisan

Toner ve Kartuşları Saklama Sistemi...

Düzenli olarak yüksek miktarda baskı yapan ofisler için yedek toner ve  kartuşlarına sahip olmak çok önemlidir. Çok fazla baskı yapmayan kullanıcılar için, toner azalmaya başladığında yeni kartuş ve toner  sipariş etmek yeterli olabilir. Toner kartuşlarının raf ömrü yaklaşık 2 yıl olduğundan, siparişlerinizi kullanmadan önce sürelerinin dolmaması için yönetmeniz önemlidir. Toplu olarak satın almak paradan tasarruf edebilir, ancak küçük ofisler çok fazla sipariş verirlerse kullanılmayan kartuşları atmak zorunda kalbilirler.Bu tür durumlarda bizleri arayarak toner takasını isteyebilirler.

Fazladan yedek kartuşlara ihtiyaç duyulduğunda, bunları düzgün bir şekilde saklamak raf ömrünü uzatmaya yardımcı olur ve gerektiğinde iyi durumda olmalarını sağlar. Aklınızda bulundurmanız gereken birkaç kural:

Kartuşları Pakette Tutun;

Ofiste kalan toz veya diğer kalıntıları önlemek için toner kartuşlarını orijinal ambalajlarında saklayın.( Açık Kalan Toner Siıl ‘ı çekilmiş Toner Etrafa zarar vermektedir.Sebebi ise Tonerin hammaddesi Demir Tozudur. Anlaşılacağı gibi Kalsorojen bir maddedir.) Toner ve Kartuş  elemanlara maruz kalırsa, baskı kalitesini azaltacak kadar tıkanabilir veya hasar görebilir. Bazı kullanıcılar, paketlerini daha hızlı ve daha kolay hale getirmek için paketlerini açmayı düşünebilirler, ancak bu iyi bir fikir değildir.

 

Kartuşları Güneşten Uzak Tutun;


 Aşırı güneş ışığına maruz kalmak toner kartuşuna zarar verebilir ve onu bozabilir. Kopyanın çıkmasını sağlayan Drum vb. parçaları ve  Plastiği eritebilir veya toneri bozabilir. Kartuşları doğrudan güneş ışığına maruz kalacakları pencerelerden uzakta saklayın ve ek koruma için paket içinde saklayın. Açık kartuş,Toner  ışığa özellikle duyarlıdır, çünkü tambur uzun süre maruz kaldığında hasar görebilir. Bu sorunu önlemek için kartuşu açtıktan kısa bir süre sonra takın

 

Kartuşları ve Tonerleri Kuru Tutun;

Suya maruz kalan toner kartuşları büyük olasılıkla zarar görecektir, bu nedenle su soğutucularından ve diğer sıvı kaynaklarından uzak tutun. Hala ambalajında ​​olan kartuşlar yaklaşık% 85'e kadar nemli ortamda saklanabilir, ancak daha yüksek nemli yerlerde tutmaktan kaçının.Tonerlere sıvı teması olması esnasında Tonerden silik bir kopya alırsınız.Sıvıdan dolayı rutubet olur ve özelliğini kaybeder Toner.

 

Kartuşları Oda Sıcaklığında veya Altında Tutun;

 

Kartuşlar 95 Fahrenhayt dereceye kadar ve 35 dereceye kadar sıcaklıklarda saklanabilir. Ancak en iyi sonuçları elde etmek için 68 ila 78 derece oda sıcaklığında saklanmalıdır. Bazıları, tonerin yazıcıdaki Fuser (Fırın Bölümü) tarafından erimesi nedeniyle toner tozunun daha yüksek oda sıcaklıklarında eriyeceğine inanmaktadır. ( Sebebi ise Tonerin İçinde Reçine Olmasından dolayı,Reçine Tonerin Kağıda yapışmasını sağlamktadır.) Raf Ömrünün 2 yıl olmasının sebebide bundan dolayıdır. Fuserin  sıcaklığı genellikle 200 dereceden fazladır, bu nedenle bir ofisin işçilerin birkaç şikayeti olmadan bu sıcaklığa ulaşması olası değildir!

 

Toner kartuşlarınızı korumak için en iyi strateji, değiştirilmeleri, süresi dolmadan önce kullanılacak şekilde sipariş etmektir. Bununla birlikte, yukarıdaki yönergeleri izleyerek, kartuşlarınızın en az 2 yıllık bir raf ömrüne sahip olmasını ve ihtiyacınız olduğunda mükemmel durumda olmasını sağlamalısınız.